«З ЛЮДЬМИ І ГРОМАДАМИ – ДЛЯ ГРОМАД І ДЛЯ ЛЮДЕЙ!» - Звіт голови Богодухівської районної ради Юрія ЯЦИНИ про свою діяльність та роботу Богодухівської районної за 2021 рік
Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» інформую Вас та жителів району про проведену роботу Богодухівської районної ради VIII скликання за 2021 рік, який вирізняється становленням нової архітектури місцевого самоврядування в Україні, новим фінансовим та майновим станом, новими викликами і ризиками сьогодення.
Звітую з відповідальністю і глибоким розумінням того, що результати діяльності голови районної ради визначаються ефективністю роботи колективу представницького органу в цілому, і кожного депутата, зокрема. Саме від цього залежать результати наших спільних зусиль та оцінка їх виборцями.
Дякую виборцям і депутатам за високу довіру очолити орган місцевого самоврядування субрегіонального (новорайонного укрупненого) рівня з зовсім новими, обмеженими повноваженнями, фінансовими ресурсами, дефіцитом дохідної частини бюджету та чисельними завданням, проблемами, пріоритетами при зовсім недосконалій законодавчій базі з невизначеними механізмами і підходами.
А відтак, - очікування людьми, громадами реальних позитивних змін, результатів, покращення якості життя змушували голову, депутатів і виконавчий апарат районної ради згідно з Законом оптимально, швидко і ефективно приймати відповідні рішення, впливаючи на суспільні, комунальні та бюджетні процеси у всьому Богодухівському районі, славного дружніми економічними, гуманітарними, освітніми, медичними, соціальними, культурно-мистецькими традиціями і взаємини між громадами.
Головне, вдалося консолідувати і збалансувати зусилля всіх 42 депутатів районної ради, сконцентрувавши активну і конструктивну роботу у 6-ти профільних постійних комісіях, причому, всі 6 політичних партій, представлених у раді отримали рівну можливість направити для головування комісією свого уповноваженого представника.
Завершився перший рік діяльності Богодухівської районної ради VIII скликання новоствореного укрупненого району.
Насамперед, хочу наголосити, що цей рік був непростим як для всієї держави, так і для нашого району зокрема. Без перебільшення можна сказати, що адміністративно-територіальна реформа в Україні та реформування місцевого самоврядування постійно вносили свої корективи і в наші плани, і в соціально-економічне життя Богодухівського району: створення нових територіальних громад, зміни керівництва обласної державної адміністрації, керівництва обласної ради, звільнення голови райдержадміністрації.
Незважаючи на такі обставини, протягом звітного періоду нам вдалося спільними зусиллями забезпечити виконання першочергових завдань з формування та наповнення бюджету району, розробити та прийняти цілу низку ефективних рішень, які сприяють і сприятимуть сталому розвитку нашого укрупненого району. Цей результат був би неможливий без тісної та злагодженої роботи всього депутатського корпусу, фракцій та постійних комісій, виконавчого апарату районної ради, міських, селищних рад, співпраці з райдержадміністрацією та громадськістю району.
Основна мета звіту – не тільки проаналізувати діяльність ради за звітний період, а й визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів в подальшій роботі виконавчим апаратом районної ради, депутатським корпусом районної ради та виконавчою гілкою влади району.
Районна рада проводила свою роботу в межах повноважень визначених Конституцією України, відповідних нормативно-правових актів, Регламенту роботи районної ради.
Кадровий склад
Сьогодні не буде перебільшенням сказати, що ми маємо працездатну районну раду, якісний склад якої представляють:
- Керівники підприємств, установ, організацій – 9 осіб;
- Керівники сільськогосподарських підприємств – 6 осіб;
- Тимчасово не працюючі – 6 осіб;
- Посадові особи органів місцевого самоврядування – 3 особи;
- Працівники приватних компаній – 3 особи;
- Працівники галузі освіти – 3 особи;
- Фізичні особи – підприємці – 2 особи;
- Працівники медичної галузі – 2 особи;
- Бухгалтери, економісти – 2 особи;
- Пенсіонери – 2 особи;
- Голова районної державної адміністрації – 1 особа;
- Адвокат – 1 особа;
- Працівник прокуратури – 1 особа;
- Працівник охорони – 1 особа.
Мають вищу освіту – 40 депутатів, з яких 9 чоловік мають дві та більше вищі освіти. В складі ради 4 магістри державного управління, один кандидат наук з державного управління.
Згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» депутати районної ради на основі єдності поглядів або партійного членства продовжили свою діяльність у депутатських фракціях.
В районній раді діють фракції:
«СЛУГА НАРОДУ» - 9 осіб;
- «Блок Світличної «Разом» - 9 осіб;
- ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «БЛОК КЕРНЕСА – УСПІШНИЙ ХАРКІВ» - 10 осіб;
- Політична партія «Європейська Солідарність» - 3 особи;
- «Опозиційна платформа – За життя» – 8 осіб;
- «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 3 особи.
Організаційно-змістовна складова діяльності
Виконавчий апарат районної ради забезпечив тісну співпрацю з різними політичними силами, максимальне врахування думок і пропозицій всіх депутатів незалежно від їх політичних поглядів та переконань. Як показала практика, саме при такому підході вдавалося знаходити вірні рішення при розгляді найгостріших проблем життєдіяльності району і працювати на загальну справу - підвищення добробуту наших людей.
Спільні дії виконавчої та представницької влади забезпечили позитивні показники по більшості основних напрямків роботи.
Крім того, в оптимальні терміни вирішено організаційні питання життєдіяльності Богодухівської районної ради у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», затверджено Регламент районної ради.
Основною формою роботи районної ради є підготовка та проведення пленарних засідань сесій, в роботі яких приймають участь депутати Харківської обласної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники районних структур та сільгосппідприємств, голови місцевих рад району.
За звітний період: проведено 10 сесій районної ради, з них позачергових - 7; затверджено 152 рішення, прийнято 9 Програм. Виконано 133 рішення районної ради, і 16 (з яких два – це довгострокові цільові районні Програми) знаходяться на контролі профільних постійних комісій ради.
Виконавчий апарат Богодухівської районної ради
Хочу також подякувати і акцентувати про роботу виконавчого апарату районної ради, на який відповідно до статті 53 підпункту 10 пункту 6 статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» покладаються організаційне, правове, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності ради та за роботою якого я постійно здійснював контроль.
Виконавчий апарат у звітному періоді здійснював всі необхідні організаційні-технічні заходи з підготовки пленарних засідань ради та засідань постійних комісій, вчасно готував аналітичні та інформаційні матеріали депутатам районної ради, оперативно реагував на їх пропозиції, рекомендації, надавав необхідну консультативну допомогу депутатам у реалізації їх повноважень, передбачених законодавством України.
У виконавчому апараті працює 11 чоловік, з них 8 — посадові особи місцевого самоврядування, 3 – обслуговуючий персонал. На кінець року здійснено вичерпні управлінські організаційні заходи щодо оптимізації персоналу виконавчого апарату – внесено зміни до штатного розпису, скорочено ряд посад, в тому числі охоронників через переведення будівлі районної ради на автоматизовані послуги Державної служби охорони. Посадовці підібрані виключно за 2-ма критеріями – професіоналізм і порядність, у виконавчому апараті ради не працюють сімейні підряди, друзі друзів та випадкові люди.
Відповідальні працівники апарату закріплені за постійними комісіями, крім виконання своїх безпосередніх обов’язків вони підтримують постійний комунікаційний зв'язок з районними радами, які знаходяться в стані припинення, засобами масової інформації, громадськими організаціями. Жодне з питань, які розглядались на пленарних засіданнях ради та у постійних комісіях, не проходили без участі працівників виконавчого апарату, забезпечуючи своєчасне оперативне оприлюднення, інформаційне оновлення заходів, новин та діяльності районної ради на офіційному сайті та в соціальних мережах. Організовано два нових комп’ютеризованих робочих місця та доукомплектовано існуючі робочі місця працівників районної ради комп’ютерною технікою, яка була отримана після ліквідації Коломацької районної ради. Ведеться постійна технічна підтримка комп’ютерної техніки районної ради: налагодження роботи Інтернет, налаштування програмного забезпечення, ремонт комп’ютерної техніки, консультації в телефонному режимі. На офіційному веб-сайті районної ради та у соціальних мережах Facebook та Instagram районна рада активно інформує мешканців громад про свою діяльність і роботу голови та депутатів. Активізовано роботу та системно оприлюднюється інформація на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Депутатські запити і звернення
Одним із важливих інструментів роботи депутата місцевої ради, що допомагає належним чином реалізувати свої права та виконувати передбачені законодавством обов’язки, є депутатський запит та депутатське звернення. Так, за звітний період до районної ради надійшов 1 депутатський запит та 11 депутатських звернень. Більшість з них стосувалися питань підвищення фінансової спроможності місцевих та районних рад. Також депутатами розглядалися питання збільшення видатків на оплату пільг та соціальних субсидій населенню, проведення невідкладних поточних та капітальних ремонтів доріг, відповідності тарифів на комунальні послуги, належного соціального забезпечення медичних працівників та прискорення темпів вакцинації населення, співфінансування будівництва внутрішньої та зовнішньої кисневопровідної мережі в стаціонарі КНП Богодухівська ЦРЛ в рамках співробітництва громад для забезпечення лікування хворих на COVID-19.
Відповідно депутатські запити та звернення заслуховувалися на пленарних засіданнях, опрацьовувалися на засіданнях постійних депутатських комісій.
На усі запити та звернення депутатам надані відповіді та роз’яснення.
Законотворчі ініціативи
Районна рада займає активну позицію з питань законотворчої діяльності.
Неодноразово, в рамках цієї роботи, напрацьовувались та вносились до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Української асоціації районних та обласних рад пропозиції щодо вдосконалення діючого законодавства, зауваження до низки законопроектів, інших нормативних актів.
Прийнято ряд важливих звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народного депутата Красова О.І., Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області та Української Асоціації районних та обласних рад з нагальних питань життєдіяльності жителів Богодухівського району, тарифної політики, фінансування районних рад. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається на засіданнях постійних комісій, які діють згідно плану роботи районної ради, «Положення про постійні комісії районної ради» та інших нормативних актів. Депутатів районної ради восьмого скликання, у звітний період характеризувала конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, доброзичливість, взаємоповага, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат.
Профільні постійні депутатські комісії районної ради
В районній раді діє шість постійних комісій. Засідання всіх постійних комісій проводяться відкрито і гласно.
Так, протягом 2021 року проведено засідань постійних депутатських комісій:
з питань бюджету – 10 засідань;
- з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології – 7 засідань;
- з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення – 10 засідань;
- з питань соціально-економічного розвитку, комунальної власності та розвитку підприємництва – 9 засідань;
- з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства – 9 засідань;
- з політико-правових питань, депутатської діяльності та місцевого самоврядування – 9 засідань.
Працівниками апарату районної ради постійно аналізуються висновки і рекомендації, прийняті на постійних комісіях та направляються на відпрацювання відповідним структурам та органам.
Також дякую за якісну і відповідальну роботу депутатам районної ради, які обираються за квотами політичних партій до складу лічильної комісії та секретаріату для організованого проведення пленарних засідань сесій районної ради, проведення процедури поіменного голосування, реєстрацію заяв та звернень депутатів тощо…
Реорганізація районних рад шляхом приєднання
В Україні успішно реалізована реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади, яка передбачає формування органів місцевого самоврядування територіальних громад, які були сформовані адміністративним шляхом. Важливою складовою та запорукою реалізації цієї реформи є забезпечення безперервного функціонування місцевого самоврядування в процесі реорганізації представницьких та виконавчих органів після місцевих виборів 2020 року.
В умовах реформи децентралізації та нового адміністративно-територіального устрою, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» Богодухівською районною радою здійснено реорганізацію Валківської, Золочівської, Коломацької, Краснокутської районних рад ліквідованих районів шляхом приєднання до Богодухівської районної ради.
З метою проведення усіх заходів, пов’язаних із ліквідацією бюджетних установ, ліквідаційна комісія склала та подала до відповідних органів фінансову звітність. Документи, що підлягають обов’язковому зберіганню, передано в установленому законодавством порядку відповідним архівним установам відповідно до ч. 13 ст. 111 ЦКУ. Бухгалтерський облік, а саме його ведення проходить з дотриманням установленого порядку, проведення інвентаризації майна, проведення оцінки майна, складення ліквідаційного балансу, передавального акта під час припинення юридичної особи.
Заборгованість по виплатам вивільненим працівникам відсутня, всі працівники районних рад своєчасно отримали всі розрахункові виплати, зарплату і аванс. Своєчасно та в повному обсязі на вимогу органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України подаються для проведення позапланових перевірок надано первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, податкова звітність та інші документи, що пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, інших сум, що пов’язані із такими зобов’язаннями.
У відповідності до чинного законодавства України працівників реорганізованих районних рад було вивільнено та вчасно здійснено всі виплати:
- по Валківській районній раді вивільнено 13 осіб, з них 3 особи в порядку переведення до Валківської міської ради;
- по Золочівській районній раді вивільнено 5 осіб;
- по Коломацькій районній раді вивільнено 3 особи;
- по Краснокутській районній раді вивільнено 13 осіб, з них в порядку переведення до Краснокутської селищної ради 3 особи.
Відповідно до передавальних актів затверджених рішеннями Богодухівської районної ради, Богодухівською районною радою, як правонаступником, було прийнято деяке майно від Коломацької районної ради, від Золочівської районної ради прийнято Комунальне підприємство «Золочівагросервіс», від Валківської районної ради - «Валківське районне радіо» та Комунальне підприємство «Добробут Валківщини».
В зв’язку з тим, що дані комунальні підприємства не здійснювали господарської діяльності, районною радою прийнято рішення про їх ліквідацію.
На даний час триває процедура їх ліквідації.
Аксіомним для нас став підхід, що правовий режим майна спільної власності територіальних громад визначається Законом згідно пункту 10 Розділу 5 «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», вимоги Закону № 1009-IX саме і передбачають обов’язок районних рад щодо передачі майна та майнових прав, які задовольняють колективні потреби громад зі спільної власності району у власність територіальних громад відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України, - отже приписи Законів носили виключно імперативний характер, а відтак – діяльність районної ради було направлено саме на неухильне виконання цих приписів!
Незважаючи на загальнодержавну низькодинамічну характеристику цих процесів, а за даними моніторингу Мінрегіону переважна більшість всіх об’єктів спільної власності вже передано або у стані передачі місцевим територіальним громадам, - Богодухівською районною радою забезпечено виконання цього державного завдання майже в повному обсязі!
У стислі терміни у Богодухівському районі районною радою спільно з міськими, селищними радами було забезпечено передачу до комунальної власності територіальних громад 231 об’єкт спільної власності територіальних громад району, що складає 99%. Отже, майже всі об’єкти цивільних прав, бюджетні установи з закріпленим за ними майном згідно Переліків, заклади освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, соціального захисту, комунальні установи, будівлі були оперативно передані 2-м міським, 3-м селищним радам для задоволення колективних потреб громад та для їх утримання і фінансування з 1.01.2021 згідно жорстко розмежованих Бюджетним кодексом видатків.
Богодухівською районною радою в повному обсягу виконано норми Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Бюджетного кодексу України в частині передачі із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Богодухівського району до комунальної власності селищ, міст, які увійшли до складу укрупненого Богодухівського району закладів, підприємств, установ та майна:
До комунальної власності Валківської міської ради здійснено передачу 30 підприємств, установ, закладів та їх майнових комплексів;
До комунальної власності Золочівської селищної ради здійснено передачу будівлі музичної школи;
До комунальної власності Коломацької селищної ради здійснено передачу адміністративної будівлі;
До комунальної власності Краснокутської селищної ради здійснено передачу 25 закладів, установ освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної сфери.
До комунальної власності Богодухівської міської ради здійснено передачу:
- 21 закладу загальної середньої освіти (школи);
- 2 позашкільних заклади освіти (ДЮСШ, ЦДЮТ);
- 2 комунальні установи (Інклюзивно-ресурсний центр, центр професійного розвитку педагогічних працівників);
- 2 заклади охорони здоров’я ( Богодухівська ЦРЛ, ЦПМСД);
- 1 комунальна установа (Об’єднаний трудовий архів);
- 3 заклади культури ( районний будинок культури, дитяча музична школа, краєзнавчий музей);
- 2 комунальних підприємства ( КП «Господар», КПОЗ «Міжлікарняна аптека»).
Загальна кількість переданих об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Богодухівського району становить 124 одиниці.
Всі заклади, підприємства, установи, організації передані з належним їм майном безоплатно.
Рішенням VІ позачергової сесії VІІІ скликання надано дозвіл на списання двох автомобілів ЗАЗ – 1103 та ЗАЗ 1102 1994 та 2008 років випуску, які були зняті з балансового обліку районної ради.
Також нами проаналізовано будівлі та майно, які знаходяться у власності районних рад, які реорганізуються. Провівши інвентаризацію та консультації з міськими, селищними головами вирішили не тримати їх на нашому балансі, не здавати це майно в оренду для наповнення районного бюджету, як правонаступники, а саме безоплатно передати громадам для колективних потреб і розміщення соціально-важливих установ. Головними проблемами, які неминуче поставали при передачі комунального майна в цей перехідний період на початку року були питання, пов’язані з оплатою у січні комунальних послуг, враховуючи що акти приймання-передачі не затверджені міськими, селищними радами; проблеми списання рухомого майна, яке своєчасно не списано радами з певних причин, передача об’єктів незавершеного будівництва, судові процеси та позовно-претензійна діяльність та складнощі, пов’язані з виправленням допущених чисельних помилок бухобліку і фінзвітності, - хоча все зазначене вище і є спектром прав та обов’язків правонаступника.
Співпраця з Асоціаціями органів місцевого самоврядування
Богодухівська районна рада є членом Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області та Української Асоціації районних та обласних рад, з якими налагоджено співпрацю, результатом якої є можливість працівникам апарату районної ради, депутатському корпусу, керівникам територіальних громад брати участь в нарадах, он-лайн семінарах, які проводять Асоціації з актуальних питань діяльності місцевого самоврядування. Протягом звітного періоду було проведено 14 робочих нарад, 10 онлайн-семінарів, 10 семінарів-практикумів, 4 онлайн-конференції, 19 онлайн-нарад, 1 освітньо-економічний тренінг, 1 онлайн-форум.
Дякуючи обласному керівництву за довіру і покладену відповідальність, мене обрано головою постійної комісії Асоціації з питань діяльності старост та залучення жителів до управління громадою. До складу профільної комісії входять 15 осіб, з яких переважна більшість старост, секретар селищної ради та сільський голова. Ми провели відповідні організаційні засідання, обрали заступника, секретаря, визначили завдання, сформували пріоритети діяльності, підходи у роботі, спланували заходи і сьогодні на Форумі демонструємо готовність до дієвої співпраці і взаємодії із старостами в частині розвитку місцевих громад, надання інформаційної, методичної, консультативної практичної допомоги, розробки пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази, поширенні кращих практик роботи старост тощо…
Також брав активну участь у робочій групі щодо підготовки для публікації практичного посібника «РАДНИК СТАРОСТИ», який є початком і прикладом інформаційно-методичної консультативної допомоги Асоціації в роботі, а на робочому столі старости з’явиться узагальнене і систематизоване нормативно-правове забезпечення його діяльності для повсякденної роботи та її планування, організації, мотивації і контролю.
Брав особисту активну участь у всіх нарадах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області та Української Асоціації районних та обласних рад, постійно виступав з пропозиціями щодо удосконалення діяльності районних рад, наділення їх відповідними повноваженнями, які поширюються на територію всього новоутвореного району. Виступив на нараді в місті Київ за участі народних депутатів України, посадовців КМУ, Мінфіну, Міністерства розвитку громад та територій України з пропозиціями та у місті Одеса на розширеному засіданні Правління УАРОР, зачитав перед загалом схвалену і розроблену Резолюцію загальних зборів УАРОР з конкретними пропозиціями щодо повноважень районних рад на субрегіональному рівні місцевого самоврядування України.
Районні заходи
Депутати та керівництво районної ради намагаються брати активну участь в заходах, які відбуваються в районі та області. Це, в першу чергу, відзначення загальнодержавних і професійних свят, дат, пов’язаних з історичними подіями. Крім того, практично в кожній територіальній громаді на досить високому організаційному та професійному рівні проводяться свята, фестивалі, які збирають чимало жителів нашого та інших районів.
Підтримано і дитячий танцювальний колектив «Dream team», і спортивні команди, і фестивалі, і відкриття міні-проектів розвитку громад «Разом у майбутнє», «Ефективна первинна медицина в громаді» та ін.
Це велика кропітка спільна робота районної ради, райдержадміністрації, міських та селищних рад, закладів культури, керівників сільгосппідприємств та підприємців. З огляду на позитивну реакцію, така форма спілкування з людьми заслуговує на всебічну підтримку органів влади. Представляючи інтереси районної влади, районної ради в громадах, завжди передав щирі вітання з нагоди урочистостей від депутатів та виконавчого апарату районної ради, намагався підбадьорити учасників, подякувати мешканців, посадовців за роботу. Під час публічних виступів використовував і творчі нестандартні підходи, неодноразово дарував тематичні пісні у власному виконанні з використання різних музичних інструментів: акустична гітара, сопілка, піаніка, флейта…
Співробітництво територіальних громад
З метою більш ефективного виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень для ефективного вирішення питань місцевого значення, Богодухівська районна рада ініціювала підписання Угод про співпрацю між Богодухівською районною радою – з однієї сторони, та Богодухівською, Валківською міськими, Краснокутською та Коломацькою селищними радами – з другої сторони.
Органи місцевого самоврядування на договірній основі об’єднують свої зусилля для вирішення існуючих проблем власного розвитку. Кінцевою метою співпраці має бути підвищення якості життя членів громади. Угодами передбачено надання методичної, практичної та інформаційно-роз’яснювальної допомоги, навчальні програми і проекти, обмін позитивним досвідом з метою удосконалення місцевого самоврядування.
Робота зі зверненнями громадян
У своїй роботі районна рада особливу увагу приділяла дотриманню вимог Конституції України, Закону України по роботі зі зверненнями громадян.
Протягом 2021 року до районної ради надійшло 38 звернень громадян. Крім цього, надійшло 8 запитів на отримання інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», на які надано відповіді у встановлений законодавством термін.
Більшість питань, які були порушені у зверненнях, стосувалися надання матеріальної допомоги на лікування та реабілітацію після перенесеної хвороби (31 звернення), комунального господарства (3 звернення), екології та природних ресурсів (2 звернення), житлової політики (1 звернення), аграрної політики і земельних відносин (1 звернення), забезпечення дотримання законності (1 звернення).
За результатами розгляду порушених питань громадянами 29 звернень вирішено позитивно, по 5 - надано роз’яснення, 4 - переадресовано за належністю.
Надання адресної матеріальної допомоги жителям району
Одним із видів соціальної підтримки мешканців Богодухівського району, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, є надання одноразової адресної грошової допомоги. Щороку зростає кількість звернень від громадян району щодо надання адресної грошової допомоги на операції, довготривале дороговартісне лікування.
Богодухівською районною радою була створена комісія з надання адресної матеріальної допомоги жителям Богодухівського району, прийняте відповідне Положення та затверджена Програма соціального захисту населення. Так, пріоритетом виконання заходів Програми є забезпечення адресності надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям району у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем, спричиненим надзвичайними обставинами (дороговартісне оперативне лікування дітей віком до 18 років, онкологічні хвороби, пожежі, що сталися за місцем реєстрації заявника).
Протягом 2021 року було забезпечено розгляд заяв та профінансовано одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Богодухівського району Харківської області 83 заявникам (онкологічні захворювання – 77 заявників, дороговартісне оперативне лікування дітей віком до 18 років – 4 заявника, пожежі, що сталися за місцем реєстрації заявника – 2 заявника) на загальну суму 387,178 тис. грн.
Надано одноразову адресну грошову допомогу мешканцям Богодухівського району Харківської області в розрізі органів місцевого самоврядування:
Богодухівська міська рада: 33 заявникам на суму 150,178 тис. грн.;
Валківська міська рада: 19 заявникам на суму 81,0 тис. грн.;
Золочівська селищна рада: 27 заявникам на суму 137,0 тис. грн.;
Краснокутська селищна рада: 4 заявникам на суму 19,0 тис. грн.
Комунальні підприємства
Неухильно виконавши на 100% законний імперативний обов’язок районних рад щодо передачі майна та майнових прав, які задовольняють колективні потреби громад зі спільної власності у власність територіальних громад відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України, передавши бюджетні установи, будівлі та закріплене майно громадам для розміщення новостворених органів управління, соціальних установ, забезпечивши передачу громадам рухомого та нерухомого майна, яке перебуває на балансових обліках структурних підрозділів райдержадміністрації і придбано за рахунок районного бюджету, - ми невипадково скористались законним правом і виключними повноваженнями районних рад і залишили у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Богодухівського району адміністративну будівлю районної ради для покращення умов функціонування в ній районної ради (центральної садиби) та укрупнено-реорганізованої райдержадміністрації і 2 комунальних підприємства, чітко розуміючи, що відповідно до ст. 64 Бюджетного Кодексу України визначено, що податок на прибуток підприємств комунальної власності, засновником яких є районні ради, належать до доходів загального фонду вкрай обмежених дефіцитних районних бюджетів.
На даний час в спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Богодухівського району залишилося 2 комунальних підприємства - КСП «Балабанівське», КП «Богодухівське бюро технічної інвентаризації» та адміністративна будівля. Заслухано на сесія звіти керівників цих підприємств за 2021 рік, надано ряд конкретних пропозицій і рекомендацій щодо покращення якості і ефективності діяльності і як наслідок, збільшення доходів, відрахувань чистого прибутку до дефіцитного районного бюджету. Зокрема, пріоритетами у перспективній роботі цих комунальних підприємств є залучення інвестицій у район, участь у проектах, грантових конкурсах, програмах міжнародної технічної допомоги. По цих двох комунальних підприємствах не прийняті рішення про передачу до комунальної власності територіальної громади так як це не передбачено законодавством України, дані підприємства є єдиним джерелом наповнюваності районного бюджету та не відносяться до підприємств які задовольняють колективні потреби виключно територіальної громади на їх території якої вони знаходяться.
А відтак, в пріоритеті перспективної діяльності районної ради – саме покращення фінансово-господарської діяльності цих підприємств, проведення інвентаризації майна, незалежного зовнішнього аудиту, ефективного кадрового менеджменту, підвищення рентабельності та якості надання послуг населенню, використання програмно-цільового підходу та затвердження районних цільових довгострокових програм розвитку місцевого самоврядування, підтримки комунальних підприємств, участь у розвиткових проектах, Грантових Програмах, використання потенційних можливостей співробітництва територіальних громад, - і, як наслідок, - збільшення надходжень до районного бюджету за рахунок податку на прибуток комунальних підприємств.
Участь в судових засіданнях
правовий захист інтересів районної ради
За 2021 рік Богодухівська районна рада була та є учасником 5 судових процесів у різних напрямках:
- Дергачівський районний суд – за позовом Ломакіної О.М. до Богодухівської районної ради, як правонаступника Золочівської районної ради (відповідач) про скасування рішення Золочівської районної ради про розірвання контракту та наказу звільнення, поновлення на роботі Ломакіної О.М. та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу);
- (Харківський апеляційний суд у справі за позовом Ломакіної О.М. до Богодухівської районної ради, як правонаступника Золочівської районної ради (відповідач) про скасування незаконного рішення про розірвання контракту та наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу);
- ( Богодухівський районний суд у справі за позовом Корзаченко Т.В. про стягнення заробітної плати до Богодухівської районної ради (як співвідповідач);
- (Харківський окружний адміністративний суд – у справі за позовом Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області до Богодухівської районної ради (відповідач) про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії щодо не оформлення правовстановлючих документів на земельну ділянку під навчальним закладом Полковомикитівської ЗОШ І-ІІІ ступенів);
- (Краснокутський районний суд – у справі про встановлення факту належності Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, Богодухівська районна рада, як правонаступник Краснокутської районної ради (заінтересована сторона по справі).
Було забезпечено участь представників Богодухівської районної ради в 16 судових засіданнях.
В тому числі, як правонаступник Золочівської районної ради, Богодухівська районна рада, відповідно до рішення Дергачівського районного суду, стала відповідачем (боржником) по справі Ломакіної О.М.(колишній головний лікар КНП «Золочівська центральна районна лікарня) щодо стягнення моральної шкоди в сумі 50000.00 грн, яка була виплачена з Богодухівського районного бюджету у квітні 2021 року.
У лютому 2021 року Харківським апеляційним судом відкрито провадження за апеляційною скаргою Ломакіної О.М. на рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 12.01.2021 року, Богодухівська районна рада є відповідачем по справі, до цього моменту остаточного рішення суду не має, тривають судові засідання.
Висвітлення діяльності районної ради.
Офіційний веб-сайт районної ради.
Для забезпечення ефективної роботи районної ради використовуються різні форми і методи співпраці із засобами масової інформації. Робота районної ради завжди здійснювалась на засадах відкритості та прозорості. Висвітлення діяльності депутатського корпусу протягом каденції відбувається через різні форми і методи співпраці із засобами масової інформації.
Основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який постійно утримується і оновлюється, який є офіційним за всіма параметрами (в тому числі і домен .ua).
Офіційний сайт районної ради публікує гарячі новини про діяльність керівництва та апарату районної ради, її депутатського корпусу, основні події життєдіяльності району та актуальні зміни у законодавстві. Головна інформація дублюється на порталі відкритих даних, як передбачено чинним законодавством України.
Районна рада також веде власні сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram, де регулярно публікує інформацію про свою діяльність.
З грудня 2020 р. по теперішній час на офіційному веб-сайті районної ради розміщено 315 інформаційних публікацій, привітань мешканцям району від голови районної ради з державними, релігійними та професійними святами, вітань депутатів районної ради та керівників місцевих рад із днем народження.
Крім того, з метою висвітлення діяльності на сторінках друкованих засобів масової інформації Богодухівська районна рада, в рамках заключених угод, плідно співпрацює із районними газетами «Вісник Богодухівщини», «Зоря», «Сільські новини», «Промінь», «Маяк». Дякую керівникам друкованих ЗМІ і редакціям за активну співпрацю і допомогу!
Бюджетний процес
Успішна реалізація бюджетного процесу є найголовнішим у діяльності районної ради. Питання формування бюджету, наповнення дохідної частини, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях районної ради.
Затверджено звіти про виконання районних бюджетів Богодухівської районної ради, Валківської міської, Золочівської, Коломацької, Краснокутської селищних районних рад та затверджено бюджет Богодухівського району на 2021 рік. Проведено активну роботу з керівниками громад, фінансових органів , місцевих органів казначейського обслуговування щодо неупередженого, оптимального розподілу і перерахування коштів вільного залишку ліквідованих районів до районного бюджету згідно проведених процесів передачі юридичних осіб і закріпленого майна, прав і обов’язків.
Спільно з відділом фінансів та внутрішнього аудиту райдержадміністрації та профільною постійною комісією районної ради своєчасно і оперативно здійснювався перерозподіл бюджетних призначень видаткової частини районного бюджету з тим, щоб головні розпорядники коштів змогли використати всі наявні фінансові ресурси для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та видатки по захищених статтях. Так районною радою вчасно був затверджений бюджет району та програма його економічного і соціального розвитку на 2021 рік.
Рішенням районної ради від 24.12.2020 року № 33-VІІІ прийнято районний бюджет на 2021 рік, в якому планувалися доходи у сумі 2 045 190 грн., в тому числі по загальному фонду районного бюджету 2 045 190 грн.
Програмно-цільовий підхід у роботі районної ради є одним із пріоритетних, оскільки на значний термін плануються спільні заходи, використовуються сучасні проектні підходи, залучаються фінансові, кадрові ресурси, інноваційні методи...
За звітний період у 2021 році на виконання заходів по місцевих (регіональних) Програмах було виділено 8 534 784 гривні. З них:
- Програма розвитку місцевого самоврядування в Богодухівському районі на 2021-2025 роки – 4 561 545 грн. ( 81,8% виконання від запланованого на рік);
- Програма економічного та соціального розвитку Богодухівського району на 2021 рік – 2 332 907 грн. (33,3% виконання від запланованого на рік);
- Комплексна програма соціального захисту населення Богодухівського району на 2021-2025 роки – 628 884 грн. (100% виконання від запланованого на рік);
- Програма підтримки та розвитку архівної справи у Богодухівському районі на 2019-2021 роки – 66 354 грн. (44,4% виконання від запланованого на рік);
- Цільова соціальна програма «Молодь Богодухівщини» у Богодухівському районі Харківської області на 2021-2025 роки – 294 700 грн. (89,3% виконання від запланованого на рік);
- Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2023 роки – 493 500 грн. (98,7% виконання від запланованого на рік);
- Програма розвитку фізичної культури і спорту в Богодухівському районі на 2019-2023 роки – 121 003 грн. (96,8% виконання від запланованого на рік);
- Програма погашення заборгованості по районному бюджету на 2021 рік – 35 891 грн. (100% виконання від запланованого на рік).
Відповідно до рішення VІІІ позачергової сесії VІІІ скликання Богодухівської міської ради № 744 – VІІІ від 27.04.2021 р. «Про звернення депутатів Богодухівської міської ради VІІІ скликання до голови Богодухівської районної ради Юрія Яцини» Богодухівська районна рада прийняла рішення № 112 – VІІІ «Про передачу залишків коштів районного бюджету» (VІ позачергова сесія VІІІ скликання 20.05.2021 року), яким передала залишки коштів районного бюджету, які утворилися станом на 20 травня 2021 року на рахунку районного бюджету в сумі 18.7 млн. грн. до Богодухівського міського бюджету.
Рішенням VІ позачергової сесії VІІІ скликання 20.05.2021 року, розуміючи всі проблеми у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції та високою смертністю людей, Богодухівська районна рада надала субвенцію Богодухівському міському бюджету на загальну суму 2645,632 тис. грн., в тому числі на:
- завершення проекту «Капітальний ремонт безперебійного електроживлення (встановлення дизельного генератора) КНП Богодухівська центральна районна лікарня Богодухівської міської ради за адресою: Харківська обл., Богодухівський р-н, м. Богодухів, вул. Комарова, 3» 1670,632 тис. грн.
- виконання робіт за проектом «Встановлення кисневого генератора ZELKO Oxy G060 на технічному поверсі будівлі Комунального некомерційного підприємства Богодухівська центральна районна лікарня Богодухівської міської ради за адресою: вул. Комарова, 3, м. Богодухів, Харківська область» 975,0 тис. грн.
Процедури закупівель
У 2021 році відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» районною радою було здійснено процедури закупівель:
- переговорна процедура по закупівлі теплової енергії на суму 294660.00 грн,
- відкриті торги по закупівлі службового автомобіля на суму 500000.00 грн.,
- спрощена закупівля на роботи по об’єкту «Капітальний ремонт по заміні вікон в адміністративній будівлі за адресою: пл. Свято-Духівська,2, м. Богодухів на суму 1199060.00 грн.
Також здійснено закупівлю обладнання охоронної сигналізації (50,0 тис.грн) і укладено договір на послуги з обслуговування охоронної сигналізації в адміністративній будівлі за адресою: пл. Свято-Духівська,2, м. Богодухів (2,0 тис.грн. в місяць).
Навчальні проекти і програми
В своїй роботі Богодухівська районна рада використовувала проєктний підхід, предметом якого є застосування методів, інструментів, критеріїв визначення порівняння та обґрунтування альтернативних управлінських рішень щодо втілення в життя прогресивних ідей за умов обмеженості наявних ресурсів.
З метою сприяння у впроваджені проектів та програм місцевого розвитку на території району, Богодухівська районна рада за звітний період ініціювала та провела ряд навчальних семінарів, тренінгів щодо участі громад в обласних конкурсах «Разом в майбутнє» та «Ефективна первинна медицина в громаді». Кожному керівнику громади необхідно вміти використовувати універсальні знання й методи управління проектами для того, щоб мати змогу вирішувати головні завдання. Таке навчання спрямоване на розвиток лідерських навичок у представників громад, їхнє уміння сформувати успішну команду проекту, правильно планувати параметри проекту, враховуючи всі обмеження (ресурси, тривалість та ін.) та ризики.
Також разом із депутатами і посадовцями виконавчого апарату районної ради взяли активну участь у проведенні всіх он-лайн нарад, семінарів, тренінгів, навчань Всеукраїнського і регіонального рівнів, голова районної ради неодноразово виступав з пропозиціями і рекомендаціями, порушуючи перед загальнодержавним чи обласним загалом проблеми діяльності районних рад для їх оперативного розв’язання.
Невід’ємною запорукою успішного проведення цих процесів стало проведення низки спільних робочих нарад керівників та фахівців районної, міських, селищних рад, райдержадміністрацій, керівників, бухгалтерів бюджетних установ та глибоке розуміння відповідальності та ефективна співпраця з міськими, селищними головами, депутатами рад, посадовцями райдержадміністрації.
Виконавчий апарат районної ради протягом року надавав роз’яснювальну та методичну допомогу депутатам ради у щорічному декларуванні. Всі депутати своєчасно подали декларації про доходи на сайті НАЗК.
Під час проведення у місті Харків першого в Україні Форуму СТАРОСТ –
підготував тематичну локацію новоутвореного Богодухівського району, представив керівників громад, розкрив потенціал району, пріоритети і напрямки спільної діяльності, виступив під час пленарного засідання від імені Асоціації органів місцевого самоврядування з тематичним виступом перед обласним загалом і керівництвом області і регіональних правоохоронних структур під назвою: «Координація діяльності та практична допомога старостам як вектор роботи Асоціації органів місцевого самоврядування». Під час виступу надав ряд практичних рекомендацій, порад старостам області задля ефективної і якісної роботи щодо соціального і економічного розвитку сільських територій, залучення інвестицій та використання проектних підходів у роботі.
Співпраця з правоохоронними органами району
Богодухівська районна рада активно співпрацює з правоохоронними органами району щодо спільної протидії злочинності, захисту прав і свобод громадян. Керівники окружної прокуратури, районного відділу поліції, представники СБУ беруть участь у роботі сесій районної ради, нарад з фермерами, посадовцями органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району. Спільно в залі пленарних засідань проводяться спільні заходи, наради з проблемної тематики. Районна рада надає організаційну, інформаційну підготовчу допомогу у проведенні зазначених вище заходів.
Співпраця з громадськими інституціями
Богодухівська районна рада постійно і активно співпрацює з районними громадськими організаціями, залучаючи громадськість та лідерів громадського руху до ухвалення районних важливих рішень, беручи обов’язкову участь у всіх заходах, які проводяться громадськими організаціями району. Особлива увага районної ради прикута до вирішення проблем і спільних заходів за участі районної організації ветеранів, громадської районної організації «Союз. Чорнобиль. Україна», громадської організації учасників бойових дій на території інших держав «Військове братерство», громадської організації воїнів, які брали участь в АТО та ООС на Сході України, молодіжними організаціями, учнівським самоврядуванням.
Розвиток фізичної культури і спорту
Значення розвитку фізкультури і масового спорту важко перебільшити. Відомо, що не можна повноцінно почуватись здоровим без занять фізичною культурою та спортом. Тому створення належних умов для повноцінного заняття фізкультурою та спортом повинні розглядатися органами місцевого самоврядування в якості першочергових завдань, що за значенням не поступаються основам соціальної політики. Рівень розвитку масового спорту є своєрідним індикатором пріоритетів для влади. Якщо говорити про спорт районного рівня, то потрібно зазначити, що у районі зростає популярність масової фізичної культури, примножуються багаті спортивні традиції, а спортсмени гідно представляють нашу державу на найпрестижніших спортивних аренах.
За сприяння та підтримки Богодухівської районної ради були проведені масові спортивні змагання, участь у яких брали представники та депутати ради, а саме:
- 13 лютого – обласний турнір з футзалу серед команд депутатів місцевих рад та державних службовців Харківської області на приз «Відкриття сезону»;
- 12 березня в приміщенні Богодухівського міського будинку культури відбувся обласний шаховий турнір «Слобожанщина», присвячений Дню пам’яті та примирення і 76-річчя Дня перемоги. Змагалися команди Богодухівської, Валківської, Золочівської організацій ветеранів України;
- 27 березня – турнір з футзалу серед команд ветеранів памяті Віктора Клименка у Золочівській ОТГ;
- 10 травня взяли участь в обласному турнірі з футзалу серед команд депутатів місцевих рад, держслужбовців, працівників Харківської облдержадміністрації та Харківської міської ради, присвяченому Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
- З 7 по 12 червня у місті Чорноморськ Одеської області проходила ІХ Всеукраїнська спартакіада серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів обласних і районних рад та всіх рівнів громад, в якій брала участь команда Харківщини у складі 23 депутатів селищних, міських та районних рад області. Цей спортивний захід проводиться в Україні вже дев’ятий рік поспіль під егідою Міністерства молоді і спорту. Харківщину на Спартакіаді 2021 року представили й депутати з Богодухівського району, а саме: заступник голови Богодухівської районної ради Руслан СВІТЛИЧНИЙ, депутат Богодухівської районної ради Олександр НІКІТІН, депутат Богодухівської міської ради Руслан КОСТЕНКО та депутат Валківської міської ради Віталій СУПРУН. Змагання відбувалися у п’яти видах спорту: волейбол, футзал, шашки, шахи, настільний теніс. Збірна команда депутатів Харківщини у підсумку посіла 9 загальнокомандне місце;
- 28 червня взяли участь в обласному турнірі з футзалу серед команд депутатів місцевих рад, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, присвяченому Дню Конституції України ;
- 20 серпня відбулися товариські змагання з мініфутболу присвячені 30-й річниці Незалежності України між командами територіальних громад Богодухівського району, а саме: Богодухівської, Валківської, Золочівської, Краснокутської, Коломацької;
- 21 серпня – обласний турнір з футзалу присвячений Дню незалежності України. У змаганнях взяли участь команди державних службовців Харківської області, громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації, Харківської міської ради та депутатів місцевих рад Харківської області;
- 24 жовтня – фінальний етап змагань футбольних команд серед громад Богодухівського району, перший розіграш «Кубку співдружності Богодухівського району 2021»;
- 14 листопада 2021 року у спортивній залі комунального закладу «Школа вищої спортивної майстерності» відбувся обласний турнір з футзалу на приз «Закриття сезону».
Створення оптимальних умов
для роботи депутатів районної, міської рад
У звітному періоді, як і планувалось головою та депутатами районної ради ще на першій сесії, вдалось успішно завершити актуальний проект капітального ремонту по заміні 60 вікон на сучасні і енергозберігаючі в адміністративній будівлі. Це запровадження енергозберігаючих технологій та підходів дасть можливості заощадити та зекономити на послугах з теплопостачання та економію бюджетних коштів і так дефіцитного районного бюджету.
Також у звітному періоді активно попрацювали і над оздобленням зали пленарних засідань і удосконалення ходу і якості проведення сесій: в президії встановлено якісну державну символіку, Прапори і Герби всіх громад (ліквідованих районів), придбано і встановлено нову якісну звукопідсилювальну апаратуру з двома радіо мікрофонами, відремонтовано і налагоджено існуючу звукопідсилювальну апаратуру, оздоблено зображенням Гімну Богодухівського району, встановлено малий Герб України на трибуну, відремонтовано кондиціонер для забезпечення відповідного температурного режиму у залі засідань.
Також під час головування на сесії, головою районної ради особисто забезпечується мультимедійне супроводження сесії, наочне демонстрування проектів рішень, ходом розгляду, порядком денним, зворотним обліком часу виступів, обґрунтування, виведення таблиць, графіків, законодавчих норм на екран, зроблено тематичну відео-презентацію Гімну України та Гімну Богодухівського району. Придбано також інформаційні таблички, Прапори, прапорці з місцевою символікою Богодухівського району.
Відновлено та модернізовано Гімн Богодухівського району, створено автентичну еталонну оркестрову версію Гімну Богодухівського району, вокальну партію якої виконав Харківський композитор, співак Роман Тихомиров. У оновленій оркестровій версії фонограми Гімну Богодухівського району використано унікальні автентичні народні інструменти: бандура, дзвони, цимбали, скрипки, литаври тощо…
Також майстерно Гімн Богодухівського району виконує вокально-естрадний гурт «Душа» Богодухівського міського будинку культури, за моєї ініціативи і підтримки ця композиція вперше у виконання цього гурту прозвучала на урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування. Дякую і Роману Тихомирову, і гурту «Душа» за підтримку місцевих ініціатив та місцевої символіки.
Оскільки депутати приїздять на сесії з різних віддалених куточків Харківської області, завжди для комфорту їх роботи і перебування у раді за моєї особистої ініціативи і фінансової участі організовується кава-брейк, перед початком у залі лунає лірична інструментальна музика, що, загалом, настроює депутатів на конструктивну і ефективну доброякісну роботу і високу мотивацію та спільної праці.
З метою протипожежної безпеки забезпечено проведення невідкладних ремонтно-відновлювальних робіт у підвальному приміщенні у електро-щитовій адмінбудівлі за особистий кошт і власну ініціативу.
Також з обох боків встановлено нові вхідні двері у адміністративну будівлю на першому поверсі, з переднього входу ради встановлено двоє сучасних металевих конструкцій, планується продовжити комплекс ремонтних робіт зали пленарних засідань і приміщень районної ради.
Приведено у відповідність та упорядковано і прилеглу територію до будівлі районної ради, вивезено багаторічне сміття, пофарбовано ворота, виконавчим апаратом райради спільно з РДА проведено ряд спільних трудових десантів щодо прибирання території.
За моєї особистої ініціативи і пропозиції під час перших сесій Богодухівської міської ради запропонував міському голові і депутатам внести зміни до розпорядження міського голови та запровадити практику зміни місця для проведення пленарних засідань та роботи постійних комісій міської ради у залі пленарних засідань районної ради з метою покращення умов для роботи депутатів і виконавчого апарату ради. Надаю постійну допомогу у підготовці пленарних засідань сесій Богодухівської міської ради, налаштовую звукопідсилення, здійснюю інші заходи які покращують умови для реалізації депутатських повноважень під час сесій міської ради.
Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас хочу подякувати за активну співпрацю всім 5-ти місцевим територіальним громадам, народному депутату України, обласному керівництву, депутатам Харківської обласної, міських, селищних рад, міським, селищним головам, головам заступникам, начальникам управлінь, відділів райдержадміністрації, Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Українській Асоціації районних та обласних рад, установам і організаціям, громадським інституціям,- всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування. Всім, хто допомагав у роботі, а тут переважна більшість таких.
Переконаний, що районна рада й надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції, готова співпрацювати з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, громадянами з питань розвитку Богодухівського району. Я ще раз дякую всім за підтримку, за розуміння та конструктивні поради. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачою сил на благо територіальних громад району і бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі.
Глибоко переконаний, що саме районні ради (загальною штатною чисельністю в 11 чоловік, як, наприклад, у нашій районній раді) на сучасному етапі аж ніяк не заважають державотворчим реформаційно-трансформаційним процесам, а навпаки, - є урівноважувачами спільних інтересів територіальних громад, дієвими посередниками між базовим і регіональним рівнем самоврядування, майданчиком залучення інвестицій, проєктів районного значення та інформаційно-ресурсним, кадрово-методичним навчальним Центром інтеграції та координації державних і місцевих інтересів, розвитку і співробітництва всіх 5-ти дружніх територіальних громад району!
ДЯКУЮ ВСІМ
128160 мешканцям 353 населених пунктів
5 територіальних громад Богодухівського району,
Народному депутату України, обласному керівництву, керівництву Асоціацій органів місцевого самоврядування, УАРОР,
депутатам Харківської обласної ради, місцевих рад,
міським, селищним головам,
посадовцям міських, селищних рад району,
голові, заступнику, начальникам і посадовцям
відділів, управлінь та структурних підрозділів РДА,
всім колегам, депутатам районної ради, керівникам і працівникам ЗМІ,
адміністраторам і користувачам соціальних мереж
за конструктивну співпрацю, обґрунтовану критику,
порушені проблеми, небайдужість до роботи
представницького самоврядного органу районного рівня та відкритий діалог, без якого неможливий дальший і поступальний розвиток
територіальних громад та місцевого самоврядування субрегіонального рівня!
З глибокою повагою, шаною, вдячністю до Вас та до Вашої праці,
Голова Богодухівської районної ради
ЯЦИНА Ю. Д.