ЯК БАТЬКАМ ЗМІНИТИ ПРІЗВИЩЕ ДИТИНИ: АЛГОРИТМ ДІЙ ТА ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ
Відповідно до норм Сімейного кодексу України прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. У випадку наявності різних прізвищ матері та батька, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Крім того, дитині можуть присвоїти подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання прізвищ.
Згідно Сімейного кодексу України передбачена можливість у подальшому змінити батьками прізвище дитини.
ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗМІНИ ПРІЗВИЩА ДИТИНИ БАТЬКАМИ
- Зміна прізвища обома батьками.
У разі зміни батьками прізвища, змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років. Якщо ж дитина досягла семи років, то прізвище змінюється за її згодою.
- Зміна прізвища одного з батьків.
У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.
- За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім.
КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ДЛЯ ЗМІНИ ПРІЗВИЩА?
- До відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).
- Громадяни, які проживають за кордоном, можуть подати заяву до дипломатичного представництва або консульської установи України.
ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ?
- Заяву про зміну прізвища малолітньої дитини;
- Паспорт громадянина України ;
- Свідоцтво про народження;
- Інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
СТРОКИ РОЗГЛЯДУ
- Розгляд заяви, поданої до відділу ДРАЦС відбувається у строк, що не перевищує трьох місяців.
- Розгляд заяви дипломатичним представництвом або консульською установою України відбувається у шестимісячний строк з дня подання до них відповідної заяви.
У разі виникнення юридичних питань звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги. Час роботи та адресу можна переглянути за посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1er4ZNvS4q5ULH8SJpBRxs_-nqqYnNoYg&ll=48.89106229109336%2C31.17295&z=6 .
Або звернутися до контактного центру системи надання БПД та усно поспілкуватися з юристом (0800 213 103, дзвінки безкоштовні).