ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

ЗАКОНОДАВСТВО

Ворог знищив житло: як отримати державну допомогу

На початок вересня, за підрахунками Київської школи економіки, з початку широкомасштабної війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 15,3 тис. багатоповерхівок і 115,9 тис. приватних будинків. Найбільших пошкоджень житловий фонд зазнав у Донецькій, Харківській, Київській, Чернігівській областях.

Близько 1 млн громадян залишилися без даху над головою. Цифри великі, втім навіть вони не передають всієї картини, адже нині є орієнтовними, поки що – без урахування ТОТ.

Люди, які втратили житло, мають право на отримання державної допомоги на проживання: 2 тис. гривень на дорослого та 3 тис. гривень на дитину або людину з інвалідністю щомісячно.

Як і куди подати заявку та які документи для цього необхідні, наведено у нашій інфографіці.

Майте на увазі: у разі, якщо ви подавали заявку на відшкодування відповідних втрат до 20 травня 2022 року, – допомога нараховується та виплачується з травня цього року. Якщо ж заявку було подано після 20 числа, то допомога виплачується з місяця її подання.

Допомога на проживання, якщо житло знищено

Детальніше ↩

prykhystok

З 1 жовтня Уряд збільшить компенсації по програмі «Прихисток»

6 вересня Уряд уклав оновлений Меморандум із Товариством Червоного Хреста України. Ця домовленість відбулася за сприяння Мінреінтеграції. Вона дозволить збільшити фінансування на компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах програми «Прихисток».

Нагадаємо, вказана програма передбачає надання державної компенсації за житлово-комунальні послуги тим, хто безкоштовно прихистив внутрішньо переміщених осіб із ТОТ чи зон бойових дій.

Передбачається, що з 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе ВПО, отримуватимуть 900 гривень замість 450 гривень за кожну таку особу на місяць.

Детальніше ↩

ВПО, які не отримали допомогу, зможуть повторно подати заявку на виплату

Внутрішньо переміщені особи, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 р. але не отримали допомогу, зможуть додаткового звернутися із заявою до органу соцзахисту населення та отримати виплату. Відповідне рішення прийнято сьогодні на засіданні Уряду.

Для отримання допомоги людина повинна прийти до органу соцзахисту населення та написати заяву. Також треба додатково подати інформацію, збережену на носіях, що підтверджує факт подання заяви через застосунок Дія.

Допомога призначається протягом 10 робочих днів з надходження заяви. Це можна зробити до 1 жовтня 2022 року.

Додамо, що відповідний документ розроблено Мінсоцполітики при взаємодії з Мінцифри, зокрема, за результатами наради, проведеної 22.07.2022 під головуванням Віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

vpo

Детальніше ↩

Роз'яснення як отримати статус ВПО, якщо немає реєстрації на ТОТ

Статус внутрішньо переміщеної особи можна отримати і без офіційної реєстрації місця проживання на тимчасово окупованих територіях України. Це можна зробити після евакуації у разі наявності документів, які підтверджують факт проживання там.

Для отримання статусу ВПО потрібно звернутися до органів місцевого самоврядування або центру надання адміністративних послуг.

vpo

Детальніше↩